Kontakt

Postadressen till föreningen är:
Grenna Hembygdsförening
Box 104
563 22 Gränna

Bankgiro: 5813 - 7928
Postgiro: 11 01 98 - 9

Om du har frågor eller undrar någonting så kontakta gärna någon av nedanstående personer.

Program och allmänna frågor
Ordförande
Ingrid Wetter-Johansson
E-post: ingrid.w.johansson@grennahembygd.se
Tel: 0390 - 103 93
Tel: 0725 - 86 48 10

Allmänna frågor
Sekreterare
Marianne Jonason
E-post: marianne.jonason@grennahembygd.se
Tel: 0390 - 123 98

Släktforskning, torpvandringar och uthyrning av ljudanläggning
Karl-Axel Skoglund
E-post: k-a.skoglund@grennahembygd.se
Tel: 0708 - 32 11 30

Kassör
Bertil Kjellström
E-post: bertil.kjellstrom@grennahembygd.se

Torpvandringar och kartor
Tore Johannesson
E-post: tore.johannesson@grennahembygd.se
Tel: 0390 - 415 62

Allmänna frågor
Annika Dahlberg
E-post: annika.dahlberg@grennahembygd.se
Tel: 0390 - 107 60
Tel: 0707 - 91 00 29

Allmänna frågor
Bertil Fong
E-post: bertil.fong@grennahembygd.se
Tel: 0390 - 416 34

Allmänna frågor
Håkan Bjellebeck
Tel: 0390 - 101 16

Granlunds vagnar
Grenna Museum
Tel: 036 - 10 38 90

Hembygdsstugorna på Grännaberget
Grenna Museum.
E-post: andree@grennamuseum.se
Tel: 036 - 10 38 90

Frågor och synpunkter rörande hemsidan
Roger Johannesson
E-post: webmaster@grennahembygd.se

Uppdaterad 2017-02-10